شمارش معکوس برای یک اپراتور صنعتی

یک روز را با ما در فناپ زیر ساخت گردش کنید

منبع: ماهنامه پیوست


دوباره غرب تهران و البته این‌بار ساختمانی جمع وجور که به خوبی نشان می‌داد، دیگر جایی برای هدف‌های بزرگ « فناپ زیر ساخت » ندارد. همه چیز بوی رفتن می‌داد، اتاق‌های فشرده و بساطی که بوی کوچ و اسباب کشی می‌دادند و فضایی که احتمالا کمتر از یک ماه میزبان فناپی‌های متخصص زیرساخت باشد.

شرکت زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان یا همان‌طور که بیشتر شما می‌شناسید فناپ‌زیرساخت، از سال ۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. فعالیت‌های این شرکت بر روی یکپارچه‌سازی زیرساخت‌ها و راهکارهای هوشمند از جمله هوشمندسازی ساختمان‌ها با فناوری اینترنت اشیا و همچنین حمل و نقل هوشمند متمرکز شده است. ارائه خدمات پشتیبانی فنی، نگهداری و تعمیرات تخصصی تجهیزات سخت‌افزاری در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از دیگر فعالیت‌های فناپ‌زیرساخت است.

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست

شرکتی که با شرایطی باثبات و بدون حاشیه روند رو به رشدی را طی می‌کند. شاید یکی از عوامل مهم رشد فناپ زیرساخت را بتوان به ثبات در مدیرانی که از ابتدای مسیر فناپ زیرساخت همراه شرکت بوده‌اند ربط داد. «مهدی ایزدیار» مدیر عامل شرکت فناپ زیر ساخت است. مدیر عاملی که از آغاز همراه این شرکت بوده است و حالا برای چشم اندازهای آینده آن هم افق‌های روشنی را ترسیم کرده است.

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست مهدی ایزدیار مدیرعامل مدیر عامل
مهدی ایزدیار ، مدیرعامل شرکت فناپ زیرساخت

استراتژی بر پایه خلق ارزش

ایزدیار پرانرژی و خوش‌برخورد از سال ۹۶ و با آغاز فعالیت رسمی فناپ زیرساخت کار خود را در این مجموعه آغاز کرده است: «از زمانی که قوانینی در محدودیت شرکت‌های بانک صاحب پیش آمد، بحث ادغام یک سری شرکت‌ها در هلدینگ فناپ هم که کارهایی مشابه و موازی هم انجام می‌دادند شکل گرفت. فناپ زیر ساخت با ادغام بخش‌هایی مثل بخش تجهیز شعب، کربنکینگ، ITS (Intelligent Transportation System )حمل و نقل هوشمند و فعالیت‌هایی زیرساختی در اول فرودین ۹۶ به شکل رسمی کار خود را آغاز کرد.»

اما این‌ها فقط شروع ماجرا بوده و فناپ در امتداد فعالیت‌های خود روی شاخه‌های ERP  یعنی برنامه ریزی یکپارچه منابع‌سازمـانی و بحث هوشمندسازی را گسترش داد و هم به شکل جدی وارد حوزه IOT و احداث مراکز داده شد. به طوری که حالا دیتاسنتر امام علی (ع) صداوسیما توسط فناپ زیر ساخت عملیاتی شده است و پروژه ۵۰۰ رک پردیس هم در شهریور۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد. این‌ها در کنار فعالیت‌های همزمان ERP و IOT فناپ زیرساخت است: « ما به شکل جدی روی ERP متمرکز شده‌ایم. از اواسط امسال تصمیم به تجاری سازی ERP گرفتیم و می‌خواهیم در چند مناقصه بزرگ شرکت کنیم. ما در تلاشیم که یک اپراتور صنعتی باشیم.»

گرچه ایزدیار در حرف‌هایش روی این جمله هم تاکید داشت که اساس کار هلدینگ فناپ و مطابق با آن فناپ زیر ساخت هم تنها خلق درآمد نیست و فعالیت‌های آن‌ها بر اساس رویکرد ملی و ایجاد ارزش در کشور است: «ما همیشه از سود بخش‌های درآمدزای هولدینگ برای کارهایی با منافع ملی اقدام کرده‌ایم، در حال حاضر تصمیم به تامین  و تجهیز بیمارستانی ۷۰۰۰ تختخوابی گرفته است که این فعالیت دقیقا بر اساس رویکرد گروه مالی پاسارگاد در زمینه خلق ارزش است.»

ایزدیار باور دارد فناپ زیرساخت هم در مسیر رشد مثل دیگر شرکت‌های حوزه ICT با پیشرفت زیرساخت‌ها به توسعه بیشتری دست پیدا می‌کند: «با توسعه شبکه5G ما هم رشد بیشتری پیدا می‌کنیم. توسعه زیرساخت‌ها به رشد فعالیت‌های ما هم می‌انجامد.»

ایزدیار رشد چند برابری درآمدها و فعالیت‌های جدیدشان را در استفاده از تجربه سال‌های گذشته و استفاده بهینه از امکانات موجود می‌داند: «ما در بسیاری از بخش‌ها پیشرو و لیدر بازار هستیم. مخصوصا در حوزه حمل و نقل هوشمند و این را مدیون سرمایه‌های انسانی نخبه و متعهدمان هستیم. ما در همین شرایط سخت تحریم‌ها توانستیم با تکیه بر توانمندی‌ها و داشته‌هایمان و البته با حمایت‌های بانک پاسارگاد در بسیاری از زمینه‌ها خوب وارد شویم و بتوانیم حوزه فعالیت‌هایمان را با کیفیت گسترش بدهیم.»

فناپ زیر ساخت به توان دو

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست منابع انساتی

به گفته ایزدیار فناپ زیر ساخت به زودی و کمتر از یک ماه دیگر تجربه دو برابر شدن نیروها و تغییر فضا و جابجایی به فضایی بزرگ و جدید را تجربه می‌کند: «فضای فعلی ما واقعا جوابگوی تعداد نفرات و حجم فعالیت‌های ما نبود. ما در حال حاضر بیش از سیصد نفر نیرو داریم که از ابتدای اسفند با گسترش فعالیت‌هایمان در حوزه ERP به بیش از ششصد نفر می‌رسند و طبیعتا این رشد بالا فضای جدید هم می‌خواهد. ضمن اینکه در حال ساخت یک مرکز داده ۵۰۰ رک در پردیس هم هستیم»

گرچه با همین رشد که ایزدیار آن را مدیون سرمایه‌های انسانی و تلفیقی از دانش و تجربه سال‌های اخیرشان می‌داند اما به چالش‌های پیش روی کارشان هم اشاره‌ای می‌کند: «هر جا هر پیشرفتی شکل می‌گیرد باید با آهنگ رشد زیرساخت آن همراه باشد وگرنه در عمل رشدی صورت نگرفته است و رشد هم بیشتر اسم چالش به خودش می‌گیرد. هر توسعه‌ای باید با یک نظام بندی و انضباط تلاقی پیدا کند تا به معنای واقعی توسعه کسب و کار صورت بگیرد.»

پیش به سوی تحول دیجیتال

در فناپ زیرساخت معاونت توسعه کسب و کار به عهده «حمیدرضا رضاپناه» است. او از ابتدای فعالیت فناپ زیرساخت به این مجموعه پیوسته است: « من از ابتدای شکل‌گیری هلدینگ فناپ همکاری‌های جانبی با فناپ داشتم و از اردیبهشت ۸۵ هم به صورت رسمی در فناپ مشغول به کار شدم ولی از بهمن ۹۶ در فناپ زیر ساخت فعالیت می‌‌کنم»

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست منابع انساتی  رضا پناه رضاپناه توسعه کسب و کار معاونت حمیدرضا حمید رضا
حمیدرضا رضا پناه – معاون توسعه کسب و کار فناپ زیرساخت

رضاپناه خاطرات زیادی از روزهای ابتدایی تا کنونِ فناپ دارد. «امروزِفناپ زیرساخت با سه سال گذشته‌اش فرق‌های زیادی کرده، هم از لحاظ محتوایی و هم فعالیت عملکرد. در ابتدا، بیشتر فعالیت‌های ما به عنوان واحدی به نام تجهیز شعب بود که با رفتن به داخل شعب، کارهای شبکه و جریان برق ضعیف، کامپیوتر، دوربین و اعلام حریق و هر آن چیزی که برای یک شعبه لازم بود را انجام می‌داد. ما در این بخش بود که توانستیم به خوبی درآمدزایی کنیم و مجموعه فناپ زیرساخت شکل گرفت.»

گویا همین درآمدزایی‌های بخش‌های زیرساختی بوده است که حالا فناپ زیرساخت را با ۴ ستون اصلی به پیش می‌برند:

  • مجموعه‌ای از عملیات کارهای جریان ضعیف
  • عملیات ساخت اجرا، طراحی و بهره برداری دیتا سنتر
  • بخش ITS سیستم حمل و نقل هوشمند
  • بخش IOT که در بخش هوشمند سازی فعالیت می‌کند و خود این بخش‌ها زیرساخت‌ها و مجموعه‌های زیادی دارند.

اما در کنار این واحدهای فعال، بخشERP (برنامه ریزی یکپارچه منابع‌سازمـانی) هم در کنار واحد IOT در فناپ زیر ساخت در حال تغییرات تازه‌ای هستند: « ما در تلاش هستیم بتوانیم از واحدهای IOT و ERP تحول دیجیتال و Industry 4.0 را رقم بزنیم. ERP یک بستر نرم افزاری است و اگر IOT را بستر سخت افزاری در نظر بگیریم از این تقابل هوشمندانه قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای به وجود می‌آید. »

در معاونت کسب و کار فناپ زیر ساخت دو بخش وجود دارد: توسعه بازار و توسعه کسب و کار. در بخش توسعه بازار عملیات‌هایی مانند مناقصه محصولات، ارائه محصولات جدید و معرفی آن‌ها به مشتریان جدید و قدیم و پیدا کردن مشتری برای محصولات انجام می‌شود. در بخش توسعه کسب و کار تحلیل بازار انجام می‌شود و اینکه فناپ زیرساخت در چه حوزه‌هایی باید اثر گذار‌تر وارد شود: « ما در تمام بخش‌های فعالیتمان در حال تغییراتی اساسی هستیم و همزمان با هم در حال توسعه بازار و توسعه کسب و کارمان هستیم» اما رضاپناه در مسیر پیش رویشان و گستردگی و تنوع کارهایشان موانعی هم می‌بیند. موانعی سخت‌تر از تحریم‌های خارجی: «قوانین لحظه‌ای بانک مرکزی، قوه قضاییه، مشکلات گمرکی و… بیشتر از تحریم‌های خارجی کار ما را سخت کرده اند. چالش‌هایی که بیش از فشارهای خارجی سخت و عذاب دهنده هستند و کار ما را در حوزه ICT سخت کرده‌اند.»

گرچه با تمام این موانع رضاپناه آینده فناپ زیرساخت را روشن می‌بیند و مطمئن است که آن‌ها قوی تر از مشکلات و چالش های داخلی و خارجی موجود در مسیرشان هستند: « ما بطور حتم با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که کرده‌ایم در تمام حوزه‌هایی که از آن‌ها صحبت کردیم رشد خواهیم کرد. واحد برنامه‌ریزی‌های فناپ زیرساخت بر پایه علمی و منطبق با شرایط روز اقتصادی جامعه و هلدینگ انجام می‌شود.»

یک برنامه‌ریزی دقیق برای قدم‌های بزرگ

 رسیدیم به برنامه‌ریزی. یکی دیگر از واحدهای کلیدی در فناپ زیر ساخت معاونت برنامه ریزی و سیستم‌های فناپ است. این معاونت به عهده جعفر دولت آبادی است. او که از سال ۹۳ در مجموعه فناپ مشغول به کار بوده، از سال ۹۶ هم در مجموعه فناپ زیر ساخت کار خود را ادامه داد.

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست برنامه ریزی معاونت جعفر دولت آبادی دولت‌آبادی سیستم ها erp
جعفر دولت آبادی – معاونت برنامه‌ریزی فناپ زیرساخت

او برایمان از وظایف و موضوعات در حال انجام این بخش می‌گوید این‌که آن‌ها چگونه می‌‌توانند با برنامه‌ریزی‌ها به اهداف خودشان در زمینه‌های مختلف برسند: « ما برای اینکه بتوانیم به چشم‌اندازها و اهدافی که داشته‌ایم نزدیک بشویم نیاز به یک سری برنامه ریزی‌های راهبردی داریم که تدوین سند استراتژی یکی از مهم‌ترین آنهاست.»

علاوه بر تدوین سند استراتژیک، در مجموعه تحت معاونت دولت آبادی وظایفی همچون: بودجه بندی‌ها و تعاملات با هلدینگ فناپ، گزارشات برنامه ریزی بودجه و گزارشات پایش وضعیت پیشرفت بودجه در سال، ارزیابی عملکرد وضعیت پروژه‌های در حال انجام، سیاست گذاری کنترل پروژه و برنامه‌ریزی عملکرد پروژه‌ها، بخش تضمین کیفیت نیز انجام می‌شود. 

گویا رشد فناپ زیرساخت و افزایش درآمدهای بسیار خوب و راضی کننده‌ای که آن‌ها در سال‌های اخیر داشته‌اند ربط زیادی هم به برنامه‌ریزی‌های بسیاردقیق و راهبردی این واحد داشته است: «رشد شتابانی که ما در تمام حوزه‌های مختلف داشته‌ایم، نیاز به یک مسیر راهبردی و دقیق دارد. هر سازمانی وقتی بزرگ می‌شود، باید برای آن ساز و کار مناسبی هم در نظر گرفته بشود، بازنگری سند استراتژی که در روندهای کاری فناپ رخ می‌دهد، یکی از کارهاییست که ما برای به روز بودن و درست رفتن مسیر آن را پیگیری می‌کنیم.»

دربخش بازنگری سند استراتژی کارهایی مثل پیدا کردن نقاط قوت و ضعف و برنامه‌ریزی برای پیدا کردن بازارهای جدید انجام می‌شود: « ما در بازنگری‌های سند استراتژی متوجه می‌شویم که در چه بخشی از سازمان نیاز است که انرژی بیشتری گذاشته شود، در کدام بخش بازار باید فعالیت بیشتر بشود. این سند استراتژی با سند بالادستی هولدینگ و افقی که برای سال ۱۴۰۴ ترسیم شده نیز هماهنگ می‌شود.»

دولت آبادی هم از بحث مهم ERP و برنامه‌ریزی برای حرکت به سمت بازارهای جدید برایمان گفت. از آینده‌ای که برای استقرار و بلوغ محصولاتشان باید برنامه‌ریزی‌های جدی و دقیقی انجام بدهند: «ما در حال حاضر هم محصولات جدیدی برای عرضه داریم و هم به شدت با برنامه‌هایی مدون روی توسعه و گسترش محصولاتمان متمرکز هستیم. برای همه این رشدها هم به منابع مالی و هم منابع انسانی نیاز داریم. این افزایش منابع مالی می‌تواند از طریق سرمایه از سهامداران فعلی یا سرمایه گذار جدید تامین شود و هم دریافت تسهیلات. اما مهم‌تر از سرمایه مالی، افراد متخصصی هستند که بتوانند ما را در پروژه‌های هوشمندانه فناپ زیرساخت یاری بدهند.»

پیشرفت بر لبه تکنولوژی

اما برای این هوشمندسازی که تمام بخش‌ها از آن صحبت می‌کردند باید پای یک مدیر فنی هوشمند هم در میان باشد. مهرداد جعفری مدیر فنی توسعه نرم افزار شرکت فناپ زیر ساخت است که به گفته خودش از ۹ سال قبل که هنوز فناپ زیر ساخت مستقلا آغاز به فعالیت نکرده بود، به فناپ پیوسته است: « من از سال ۹۰ به عنوان Developer (توسعه‌دهنده) وارد فناپ شدم و از همان اول هم کار من در بخش ITS  یعنی همین حمل و نقل هوشمند بود. »

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست هوشمندسازی هوشمند سازی مهرداد جعفری حمل و نقل هوشمند پلاک خوان دوربین هوش مصنوعی
مهرداد جعفری – مدیر فنی توسعه نرم افزار شرکت فناپ زیر ساخت

جعفری از پروژه‌هایی برای ما صحبت می‌کرد که بیشتر کارفرمایان‌شان شهرداری‌ها، دولت و بانک پاسارگاد هستند. بیشتر کارهایی که تیم نرم‌افزاری جعفری انجام می‌دهند به گفته خودش مرتبط به حوزه تصویر است. «محصولاتی که ما داریم چیزهایی مثل پروژه‌های پلاک خوان، Digital Signage صفحه نمایش های دیجیتالی است که می‌تواند به طور جداگانه برای نمایش پیام های متنی، تصویری و ویدئویی استفاده شوند. ما در کل با بحث نظارت تصویری و موضوعاتی که با ویدیو سرکار دارند روبرو هستیم. ما برای سازمان‌ها از دوربین نگهبانی، مانیتورینگ،تا سیستم تشخیص چهره Face Recognition را انجام می‌دهیم. فعالیت‌هایی که در زمینه بهبود نرم افزار‌ها در این حوزه انجام می‌شود همگی دربخش ما مدیریت می‌شود و به انجام می‌رسد.»

جعفری برایمان از روزهای پر از تغییر فناپ هم گفت: «وقتی هنوز استراتژی‌های هلدینگ عوض نشده بود، شرکت‌های مختلفی در هلدینگ، وظایفی که حالا در فناپ زیرساخت تجمیع شده را انجام می‌دادند. حالا که تیم سخت افزار و نرم افزار زیر ساخت با هم ادغام شده‌اند وظایف ما هم شکل متنوع و کامل‌تری به خودشان گرفته‌اند.»

یکی از موضوعاتی که جعفری آن را نقطه عطف پروژه‌هایشان می‌داند موضوع محرمانگی و امنیت است: «موضوع دقت و مسائل امنیتی شدید در مباحث حوزه امنیت هم باعث شده است که شرکت‌های بزرگ دولتی هم از خدمات فناپ زیرساخت استقبال کنند و به ما اعتماد کنند.»

نکته جالب توجه حرف‌های جعفری اینجا بود که اعتمادی که حالا بسیاری از شرکت‌های معتبر به فناپ زیرساخت دارند، در نتیجه اعتمادی است که خود او به همکارانش داشته است: «من همیشه دوست داشتم به افراد فرصت رشد بدهم، اتفاقی که در مجموعه فناپ برای خود من هم افتاد. ما در حال حاضر بسیاری از کارمندانمان دانشجویان هستند. آنها دوست دارند پروژه های لایو و عملی بزرگ را تجربه کنند و با انگیزه مشغول به کار شوند و ما هم دوست داریم بتوانیم از استعدادهای آن‌ها به بهترین نحو برای گسترش فعالیت‌هایمان استفاده کنیم.»

جعفری همین رویکرد درزمینه جذب نیروها را در تیم‌های نرم‌افزاریش عامل موفقیت و گسترش این بخش می‌داند: «ما برای بهتر شدن شرایط کار، محیط کار را جذاب کرده‌ایم. ساعت کاری در تیم‌های نرم‌افزاری کاملا منعطف و وظیفه محور است. بسیاری از دانشجویان رشته کامپیوتر مخصوصا با گرایش هوش مصنوعی پایان نامه‌هایشان را با ما برمیدارند و این موضوع رزومه خوبی هم برای آن‌ها به شمار می‌رود .»

و البته جعفری این راهکار را مفری برای چالش نیرو‌های انسانی در تیم‌های نرم‌افزاری فناپ زیر ساخت هم می‌داند: «ما بر خلاف بسیاری از شرکت‌ها که دائم با چالش مهاجرت و خروج نیروهای نخبه‌اشان طرف هستند، مواجه نیستیم. چون اساس کاری ما در اینجا اعتماد به نیروهایی است که کم تجربگی‌شان باعث نشده آن‌ها را جدی نگیریم. ما بر اساس توانایی‌ها و انگیزه‌های آدم‌های مشتاق به آن‌ها فرصت و امتیاز می‌دهیم.» شاید به طور کل نه تنها در صحبت‌های جعفری که در تمام صحبت‌هایی که مطرح بود سرمایه‌های انسانی و ارزش‌گذاری برای آن‌ها یکی از مهم‌ترین ارکان فناپ زیرساخت است.

سرمایه‌ انسانی به توان دو

همیشه نیروهای انسانی جایگاه ویژه‌‌ای در شرکت‌های فناورانه دارند، بخش منابع انسانی در فناپ زیر ساخت هم همینطور است. این بخش در فناپ زیرساخت به عنوان سرمایه‌های انسانی شناخته می‌شود.

فناپ زیر ساخت فناپ زیرساخت شرکت گردی پیوست منابع انسانی سرمایه انسانی ابوالفضل نیک آیین نیک آئین استخدام کارمندان

بخشی که با توجه به اتفاقات تازه‌ای که بزودی در فناپ زیرساخت رخ می‌دهد باید آمادگی یک تحول بزرگ را داشته باشد. مدیر سرمایه‌های انسانی فناپ زیرساخت «ابوالفضل نیک آیین» است که از سال ۹۷ به فناپ زیر ساخت پیوسته است. نیک آیین از اینکه در انسانی‌ترین بخش یک شرکت فناورمحور فعالیت می‌کند بسیار خوشحال است: « من از اینکه در بخش سرمایه‌های انسانی فعالیت می‌کنم احساس خوبی دارم همین‌که احساس می‌کنم فعالیت‌های واحد ما مستقیما در کیفیت زندگی افراد تاثیر می‌گذارد برای من لذت بخش است و از همه مهم‌تر اینکه ما برای منابع انسانی بسیاری ارزش قائل هستیم.»

ابوالفضل نیک آیین - مدیر سرمایه‌های انسانی فناپ زیرساخت نیک آئین - منابع انسانی hr
ابوالفضل نیک آیین – مدیر سرمایه‌های انسانی فناپ زیرساخت

نکته جالب توجه در صحبت‌های نیک‌آیین اینجا بود که آن‌ها در فناپ زیر ساخت همیشه بر آن هستند که تنوع قومیتی، فرهنگی، بحث جنسیتی را در زمینه استخدام رعایت کنند: «ما زمانی که برای گسترش فعالیت‌هایمان نیاز به کارمندان جدید داریم، برای اینکه عدالت اجتماعی را در استخدام رعایت کرده باشیم از تمام رسانه‌های اجتماعی، پیام رسان‌ها و سایت‌های کاریابی موضوع را به اطلاع عموم مردم می‌رسانیم تا خودمان هم بتوانیم مناسب‌ترین افراد را شناسایی کنیم. در زمان استخدام هم برای رسیدن به بهترین و متعهدترین افراد فیلترهای سخت و علمی خاص خودمان را داریم.»

به گفته نیک آیین معاونت مالی با همکاری بخش سرمایه های انسانی هر ساله برنامه‌های رفاهی متنوعی را برای کارمندان می‌گذارند: « بسته‌های هدیه و ارزاق در زمان‌ها و مناسبت‌های مختلف به کارمندان اهدا می‌شود، مثلا در سال جاری بسته کمک معیشتی کوید ۱۹ به تمام همکاران پرداخت شد و مرخصی ۲۱ روزه بیماران کرونایی در مرخصی سالانه آن‌ها حساب نمی‌شود.»

یکی از نکات حائز اهمیتی که نیک آیین هم از آن صحبت می‌کرد همان تایید صحبت‌های جعفری بود اینکه چالش‌ خروج کارمندان در فناپ زیر ساخت کمتر ازشرکت‌های مشابه است. نیک‌آیین این موضوع را تنها به بحث حقوق و مزایای مالی ربط نمی‌دهد او انگیزه‌های انسانی را ارجح‌تر بر مسائل مالی می‌داند: «ما سال گذشته با تک تک همکاران جلسه حضوری داشتیم. ما در ابعاد مختلف وقت گذاشتیم با هر کارمند به صورت جداگانه صحبت کردیم تا دغدغه‌های یک به یک آن‌ها را بشنویم و تا جایی که می‌توانستیم به مشکلاتشان رسیدگی کردیم. همیشه سعی کرده‌ایم حسن نیت خودمان را به همکاران نشان بدهیم. شاید همین عوامل هم باعث شده ما چالش کمتری در حوزه مهاجرت و از دست دادن نیروهای نخبه خود داشته باشیم.»

نیک آیین فارغ از هر تبعیضی شایسته‌سالاری را مهم‌ترین ملاک در انتخاب نیروهایشان می‌داند: «بیشترین همکاران ما در بخش‌های ستادی خانم‌ها هستند و در بخش پشتیبانی و بخش‌‌های فیزیکال آقایان. ما در نظر می‌گیریم که چه مشاغلی برای خانم‌ها مناسب‌تر است و چه مشاغلی برای آقایان. ما بر اساس توانایی‌هایشان تصمیم می‌گیریم و در این زمینه هیچ تبعیضی وجود ندارد.»

مدیر سرمایه‌های انسانی فناپ زیر ساخت هم خودشان را برای یک رشد بزرگ و جدید آماده می‌بیند و منتظر هستند در فضایی جدید و با نیروهای انسانی حداقل دوبرابر فعلی پذیرای همکاران جدیدشان باشند. اتفاقی که به گفته مدیران این مجموعه تا قبل از ۱۴۰۰ انجام می‌شود.