فرصت تجربه‌اندوزی در فناپ زیرساخت

داور نظری

دانشگاه خاتم که امسال برای نخستین بار در رشته مهندسی کامپیوتر دانشجو می‌پذیرد، همزمان طرح اعطای بورس تحصیلی به تمام 30 نفر ظرفیت پذیرش را هم اجرا می‌کند، این طرح فراتر از تحصیل رایگان فرصتی را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در پروژه‌های واقعی و طرح‌های نوآورانه شرکت‌های گروه فناپ مشارکت کنند و حتی درآمدزایی داشته باشند و در پایان دوره کارشناسی آمادگی کامل برای ورود به صنعت و حل مسائل واقعی در حوزه فناوری اطلاعات را بدست بیاورند.

در همین راستا داور نظری، جانشین مدیرعامل فناپ زیرساخت در توسعه فناوری روز پنج‌شنبه 20 امرداد در یک گفت‌وگوی تصویری در محل دانشگاه خاتم به تشریح زمینه حرفه‌ای و گستره فعالیت فناپ زیرساخت، پرداخت تا متقاضیان درک روشن‌تری از این ظرفیت پیدا کنند.

فناپ در چهار حوزه کار می‌کند که عبارتند از : صنعت، مالی، زندگی و ارتباطات که در این میان حوزه صنعت به فناپ زیرساخت سپرده شده است و ما در سه زمینه فعالیت می‌کنیم:

  • حمل و نقل هوشمند
  • خدمات زیرساختی فناوری اطلاعات صنعتی
  • راهکارهای مبتنی بر صنعت چهارم

ما در فناپ زیرساخت تلاش می‌کنیم چالش‌های صنعت را با کمک فناوری‌هایی چون اینترنت اشیا، همزاد دیجیتالی، واقعیت افزوده، رایانش ابری و هوش مصنوعی برطرف کنیم. اکنون تیم‌هایی داریم که روی صنعت معدن، انرژی، سلامت و کشاورزی تمرکز دارند.

ما خودمان را ارائه کننده پلتفرم و راهکار (سلوشن)‌ می‌دانیم، بنابراین دامنه گسترده‌ای از فعالیت‌های زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات را پوشش می‌دهیم از همین رو فرصت و ظرفیت بسیار خوبی برای دانشجویان رشته کامپیوتر داریم.