بازدید از مراحل نهایی تولید درگاه اینترنت اشیا صنعتی

درگاه اینترنت اشیا صنعتی (IIOT Gateway)، محصول جدید و دانش‌بنیان فناپ زیرساخت است که مراحل طراحی و مدل‌سازی را سپری کرده و نسخه آزمایشگاهی آن محصول در مرحله انجام تست‌های نهایی، برای ورود به بازار تجاری است.

در همین راستا دیروز مهدی ایزدیار مدیرعامل، داور نظری قائم مقام و مهدی عرب‌زاده یکتا، مدیر ارشد کسب‌کارهای صنعت هوشمند شرکت فناپ زیرساخت، با حضور در آزمایشگاه زنده صنعت هوشمند (I4 Living Lab ) واقع در دانشگاه خاتم از فرایند تولید و عملیاتی‌سازی آن بازدید کردند.

در این دیدار مرتضی سرلک مدیر آزمایشگاه زنده صنعت هوشمند که تولید درگاه اینترنت اشیا صنعتی را برعهده دارد و دیگر اعضای این گروه به تشریح ویژگی‌های این محصول داخلی پرداختند و بصورت آزمایشی از آن رونمایی کردند.

درگاه اینترنت اشیا صنعتی

سرلک درباره برخی قابلیت‌های این محصول ابراز داشت: درگاه اینترنت اشیا صنعتی با قابلیت تبدیل بسترهای ارتباطی، امکان تبدیل پروتکل‌های صنعتی و پروتکل‌های اینترنت اشیا و همچنین قابلیت پردازش لبه‌ای در زمره زیرساخت‌های به روز و  ضروری هوشمندسازی در افق انقلاب صنعتی چهارم است.

وی افزود: برای توسعه این محصول از فناوری‌های نوین حوزه طراحی سیستم‌های نهفته (embedded systems) بهره گرفته شده و سیستم‌عامل‌های لینوکس و اندروید سفارش‌سازی شده است.

در این دیدار مژگان قاسمی مدیر برنامه‌ریزی صنعت هوشمند، حمید رضا حق‌پرست رییس اداره روابط‌عمومی، عبدالله شمیسا، مدیر گروه برق دانشگاه خاتم حضور داشتند.

درگاه اینترنت اشیا صنعتی